Pořízení bydlení


První zaměstnání

Život není rozhodně jenom o penězích, ale hrají v něm velkou roli. Jejich potřebu začínají mít lidé už v mladém věku, kdy si chtějí koupit třeba stylové boty, nový telefon, počítač, cestovat a dělat celou řadu dalšího věcí. Finančně mnohdy podporují rodiče, ovšem to mnohdy nestačí, takže si hledáme nějakou tu brigádu, abychom si přilepšili. Po střední škole přichází rozhodnutí, zda jít dál studovat. Můžeme jít rovnou vydělávat, ovšem jestliže máme na studium, tak by byla škoda toho nevyužít. S vyšším vzděláním je se totiž zvyšují šance dělat lépe placenou práci.

kalkulačka na papíře

Jakmile studium ukončíme, tak přichází hledání práce na první plný úvazek. V inzerátech však často narazíte na to, že hledají někoho s praxí, takže náš výběr se znatelně zkrátí. Také musíte počítat s tím, že rovnou po škole budete mít nižší plat, ale postupně se můžeme vypracovávat a klidně dosáhnout nějaké lepší pozice. Samozřejmě nemusíme celý život zůstat v jednom oboru.

Bydlení

S tímto věkem se také pojí to, že se chceme osamostatni a zařídit si vlastní bydlení. Z dlouhodobého hlediska a určité jistoty je výhodné mít něco vlastního, ovšem ještě jsem neměli příležitost si moc financí našetřit, takže jedinou cestou je hypotéka. To už je velký závazek na mnoho let, takže bychom měli být už rozhodnutí, že na daném místě v konkrétním domě či bytě chceme žít třeba i později s vlastními dětmi.

stavba domu

Pokud už jste měli nějaké dluhy či máte problémy s tím, aby Vám v bance dali úvěr, tak si můžete vzít ji nyní nebankovní americkou hypotéku. Tak vyřešíte bydlení v současnosti a nemusíte řešit až nebudou dluhy v rejstříku aktuální za několik let. Splácení si můžete naplánovat až na 30 let, takže si můžete půjčit dost na zafinancování dnešního bydlení, které není nějak levné. Samozřejmě musíme být schopni stále splácet, ale na druhou stranu je to něco jako bychom platili nájem.

About the Author

You may also like these