Jak zabránit nedostatku?


Všichni dávno velice dobře víme, k čemu nám lidem slouží peníze, a proto není problém si domyslet, proč o ně soukromí podnikatelé tolik stojí. Je jasné, že i tito soukromníci musí být z něčeho živi, plus každému rozumně uvažujícímu člověku dojde i to, že to pouhým podnikatelovým živobytím nekončí, že je pro něj potřeba zajistit si i peníze na chod podnikání. Protože všechno něco stojí.

A tak podnikatelé pracují a doufají, že se jejich snaha zúročí a že se dočkají takových příjmů, aby měly jejich podnikatelské aktivity smysl. Aby se z toho dalo žít a aby se neprodělávalo a nekrachovalo.

polské peníze

Ale ani ta nejusilovnější snaha podnikatelů nemusí nic znamenat. Jistě, bez práce nejsou koláče, ale to neznamená automaticky, že ti, kdo pracují hodně, také hodně peněz mají. Ani z té nejlepší práce nemusí kápnout nic. A to se mnohokrát i děje.

Podnikatelé tak nikdy nemají jistotu, že si vydělají, dokud své peníze skutečně nedrží v ruce. A dokud z těchto nezaplatili vše, co zaplatit měli, a nemají tak jistotu, že to, co mají, už je skutečně jenom jejich.

A často dojde k tomu, že je v soukromém podnikání peněz málo. Zisky tu nejsou nikdy jisté a někdy se jich prostě nedosáhne. A aby se pak dalo dál normálně žít a podnikat, musí se sehnat aspoň dočasná pomoc, tedy půjčka.

polské peníze

Ale kdo půjčí podnikatelům, kterým se zrovna nevede nejlépe? Často skoro nikdo. Někomu s malými příjmy a záznamy v registrech dlužníků nikdo moc pomáhat netouží. Zejména banky ne. A proto využívají soukromí podnikatelé v těžkých časech hypotéky bez registru od nebankovní společnosti. Protože tady finanční pomoc určitě dostanou, jakmile za ni dají do zástavy nemovitost. Což je jediná zásadní nutnost, bez níž nelze nebankovní hypotéku dostat. Tady se zaručí splacení nemovitostí a peníze pro podnikatelské účely jsou žadatelům brzy k dispozici.

About the Author

You may also like these