Použití zipů.


Zip je nedílnou součástí u každého člověka. Určitě vás nikdy nenapadlo se nad takovým tématem zamyslet, ale klasické zipy Prima-obchod se běžně používají už strašně dlouho a to u mnoha věcí. Některé si zkusíme představit a třeba vás nějaké i zarazí nebo u nich budete překvapeni. První zmínkou je samotné oblečení, díky kterému si můžete spoustu věcí na sobě zapnout. Jedná se hlavně o bundy, mikiny, rifle. Možná vás to ani nepřekvapí a vše děláte automaticky, ale když se chcete obléci v zimním období, musíte si obléknout rifle, které zapnete zipem až po knoflík, je tam kvůli jednoduššímu oblékání. Stejně tak, když si chcete obléknout mikinu, která mí zip, tak jí musíte zapnout, aby vám nebyla zima a stejně tak to je u bundy, kabátu nebo vesty.

zipy

Všechno oblečení nebo alespoň většina má zip. Některé kabáty ovšem můžete mít jen na knoflíky, patentky nebo cvočky. Ovšem to je už trochu jiná móda. Oblečení je díky tomu pohodlné a nemusíte rvát mikinu přes hlavu a stejně tak bundu. I tak se v zimně cítíte jako sněhulák a ještě abyste se hodinu oblékali, než vylezete ven. Další věcí kde jsou potřeba, ale rozvinula se podstatně později je povlečení na peřiny a deky. Některé se díky zipu, krásně zapínají, ale zde je i jiná možnost a ta nejstarší je díky knoflíkům nebo drukům. Ty jsou na povlečení typičtější a při praní se tak nezničí, jako samotný zip. Ovšem i plastové provedení zipů je kvalitní, ale někdy když se zapomenete a dáte větší teplotu, než je uvedeno na lístku, tak můžete zip zničit.

zipy

Ovšem jedná se o lehké zapínání a nestrávíte u toho tolik času jako u knoflíků. Všechny okrasné potahy na polštářky mohou mít zapínání na zip. Třetí možností jsou například pouzdra, batohy, brašny a kabele. Ve většině případů se používá na uzavření právě zip. Je to jednoduché a plní to svůj účel zavírání a otevírání. Když si koupíte batoh nebo kabelku ani vás nepřekvapí, že je na každé věci tento druh otevírání a zavírání. V poslední řadě se s tím to druhem otevírání a zavírání můžete setkat u dětských trampolín, které jsou dokola chráněny plachtou, která je děrovaná a chráněna zipem. Je to kvůli bezpečnosti, aby děti nevypadli ven.

About the Author

You may also like these