Máte rádi květiny?


Pokud hledáte zrovna nějaký koníček, zkuste pěstování květin. Pokojové rostliny nejsou jen krásnou ozdobou interiéru, ale mohou vám značně pomoct s dýcháním. Čistí totiž vzduch, a některé opravdu hodně. Pokud doma ještě žádnou pokojovou nemáte, zkuste raději s něčím jednodušším, a postupně jak se budou vaše znalosti a péče o květiny zlepšovat, bude čas si pořídit i náročnější květiny. Pokud si nevíte rady, na internetu najdete spoustu článků přímo na e-shopech s květinami, kde se dozvíte které druhy jsou ideální pro začátečníky, a které jsou problematické i u zkušenějších pěstitelů.

tchýnin jazyk

Oči výběru květin dávejte pozor na to, abyste jim poskytli ideální stanoviště. Některé druhy nesnáší když na ně bude pálit přímé slunce, jiné mají zde rády polostín a nebo naopak horké sluneční paprsky. Ať už máte doma jakékoliv prostředí, dbejte na to, abyste měli dostatek denního světla, protože bez něj se neobejde žádná rostlina. Velice hezkou a nenáročnou květinou je třeba tchýni jazyk. Snese polostín i přímé světlo, patří mezi květiny které milují spíše sušší půdu než přelití a existuje mnoho druhů, které vás zaujmou svou rozdílnou barevností listů.

přesazování květin

Zkušenějším pěstitelům se budou dařit pěstovat třeba orchideje. Mnoho lidí si myslí že jde o nenáročné květiny, ale není tomu tak. I když původně rostly v tropech, nemají příliš v lásce přehršel vody. Ať už si pro svoje pěstování vyberete jakoukoliv květinu, nezapomínejte že lepší je zalévat do podmínky a nebo jednou týdně podle toho jak je půda vlhká ponořte květináč do vody, rostlina si vezme tolik kolik potřebuje. Každá květina roste, a pro přesazování mějte připravené nejen květináče do kterých přímo květinu vložíte, ale i plastové květináče velké, kam se vejde i rozrostlejší květina. Plastové květináče jsou lehké a i velké květiny díky nim snáze přenesete.

About the Author

You may also like these