Stěhování a vyklízení v jeden den


Že stěhovací firmy přestěhují nábytek, domácí spotřebiče, klavíry, trezor, a třeba i soustruh, je většině z vás zřejmě jasné, ale ne každý si může uvědomit, že stěhováci zajistí i vyklízení objektů. Do takovéto situace se může dostat prakticky kdokoli, kdo kupuje byt nebo dům či rekreační nemovitost, a bývalý majitel jej požádá o laskavost, zda by se nepostaral o odvoz původního vybavení.,

balení knih před stěhováním

Využijte výhody probírky věcí – kdo z vás holduje retro stylu a podobnému zaměření z hlediska kladného vztahu ke starožitnostem, může této situace využít i ve svůj prospěch. V přípravné fázi před levným stěhováním v Praze se proberete všemi věcmi a to, co uznáte za vhodné, si ponechat, odložíte stranou a zbytek přenecháte stěhovákům na odvoz na sběrný dvůr.

krabice pro stěhování

Koordinujte stěhování a vyklízení – jestliže již předem víte, že bude zapotřebí nejprve vyklidit nemovitost, kam se stěhujete, měli byste to dát stěhovací firmě na vědomí, aby začala s prací právě zde. Teoreticky je možné v rámci urychlení celé operace současně vyklízet a nakládat do auta stěhované předměty, pokud firma disponuje alespoň dvěma vozy a více zaměstnanci. Nejdůležitější ze všeho je koordinace tohoto procesu, aby nedocházelo ke zbytečným prostojům.

Počasí – je známo, že stěhovací firmy pracují za každého počasí, a to pro vás znamená jediné – počítejte s tím, že pokud začne pršet nebo sněžit, stěhované předměty mohou být zasažené vodními srážkami, což je může i nevratně poškodit. Měli byste se postarat o důkladné zabalení zejména nábytku a velkých domácích spotřebičů do plastové bublinkové nebo tenké flexi fólie, a flexi fólii lze využít i pro přebalení kartonových krabic, o kterých víte, že by jim kontakt s vodou mohl ublížit. A jestliže se stěhujete v zimě, může se vám hodit i kbelík s jemným křemičitým pískem jako posypový materiál na chodník.

About the Author

You may also like these