Syn a technika


Vždycky jsem chtěla umět všechno na počítači. Chtěla jsem být dobrá na počítači anebo také v informační technologii. Jenomže, jak už to bývá, tak i když člověk si něco přeje, tak se mu to nemusí nikdy vyplatit, proto jsem si řekla, že když lidé chtějí něco dokázat a chtějí něco umět, tak jim nic jiného nezbude, než aby se také něčemu věnovali. Aby třeba pochopili, jak a co funguje. Také se třeba mohou věnovat technice a podobně anebo proč by třeba lidé také nemohli navštěvovat nějaké kurzy? Věřte nebo ne, ale informační technologie každým dnem anebo každým týdnem se opravdu zlepšuje.

Být počítačovým technikem není jednoduché.

A to nepočítám, že každý měsíc je stále něco úplně nového. Určitě jste si všimli, že je velice často stále nový Windows do počítače a povím vám, že můj syn je úplný blázen do techniky a do počítačů. A když mu řeknu slovo informační technologie, tak se mu úplně rozzáří oči. Syn stále říká, že by chtěl umět na počítači všechno, že by chtěl umět ovládat sto procent počítače a sto procent svého mozku. Řeknu vám, že stoprocentní kapacitu mozku nevyužívá absolutně nikdo. To se mě syn ještě vždycky ptá, jestli také Albert Einstein využíval úplně celý svůj mozek.

S počítači to není někdy jednoduché.

Řekla jsem mu, že ne, pověděla jsem mu, ať se raději věnuje sám sobě, ať se soustředí na sebe, že to je potom nejlepší investice do budoucna. Když je člověk vzdělaný, tak tam se peníze neztratí. Syn chce studovat technickou fakultu. Řekla jsem mu, že když se bude snažit a bude mít o to stále zájem, že mu klidně technickou fakultu budu platit, že mu tam zaplatím i ubytování, protože můj syn tohle říkal už od svých osmi let. Nyní už je ve třetím ročníku střední školy a je opravdu počítačový machr. Všechno o počítačích ví. I o informační technologii. Ví toho opravdu spoustu, dokonce už také vynalezli jednu mobilní aplikaci, která je hojně používaná a každý se na těší, až zase zlepší své funkce.

About the Author

You may also like these