V jakém stavu je vaše topení v rodinném domě


Máte ve svém rodinném domě instalované ústřední topení ve formě radiátorů? Pokud ano, máte přehled, v jakém je stavu, a jste si jisti, že opravdu dobře topí? Některé závady topného systému jsou totiž skryté a hůře odhalitelné, a mezi nimi je to i zanesení topné soustavy nánosy kalu. Co tím máme na mysli, a kde se tam ten kal vlastně vzal?

radiátor ústředního topení

Ústřední topení je uzavřený okruh, propojený skrze soustavu několika radiátorových těles do topného zdroje, například plynového kotle nebo kotle na tuhá paliva. Jakmile v kotli zatopíte, výhřevné médium začne zahřívat vodu v potrubí a ta pak cirkuluje topnou soustavou a dodává jí pak potřebné teplo. K cirkulaci vody je samozřejmě zapotřebí vhodný průřez trubek a případně také čerpadlo. A co se stane, když by se trubky zanesly kalem? Zúží se jejich průřez a voda přestane cirkulovat tak, jak by měla.

topení v místnosti

Kaly v potrubí a v radiátorech vznikají dvěma zásadními způsoby, a sice působením vnitřní koroze, kdy se odlamují drobné kovové šupinky a usedají v tamním místě na dno. A pak také rozmnožováním bakterií, které se živí různými látkami v topném systému a produkují výkaly. A sloučíte-li bakteriální výkaly a povlak koroze, máte tu mazlavé bahýnko, které postupně ucpává vaše topení.

Víte, co je to Ropuls Roclean kanalizace-instalateri.cz? Je to speciální tlakový čisticí kompresor, který se nasadí do topné soustavy, a postará se o její důkladné pročištění. Stačí objednat čištění topení u příslušné instalatérské firmy, která tímto mechanismem disponuje, a vaše topná soustava zas bude vykazovat maximální výkon. Čištění topení se může týkat každého z vás, kdo máte doma radiátory, a vyplácí se zejména tam, kde se dosud topení nečistilo, a jedná se o starší sytém. Bližší informace o nasazení čisticího kompresoru vám podají instalatéři, kteří mohou na základě zkušeností referovat o výsledcích své práce přímo v terénu.

About the Author

You may also like these

No Related Post