Jak by měly vypadat společenské šaty na svatbu


Není pochyb, že svatba je jednou z největších událostí v životě člověka. Je tedy pochopitelné, že chceme, aby byla pokud možno dokonalá. A to se týká i oblečení. Zde je samozřejmé, že nevěsta bude mít ty nejlepší šaty, které se jí podaří sehnat, ale co ostatní? I na ně se bude upírat pozornost, a proto by se měli obléknout adekvátně k dané příležitosti. Pořídit si společenské šaty na svatbu však vyžaduje značné přemýšlení. Jistě, u mužů to není tak obtížné – ti si zkrátka vezmou smoking. Ženy to však mají mnohem těžší. Svatba má totiž svá specifická pravidla, která je potřeba dodržet.

svatební obřad

V první řadě je nutné přiznat, že nevěsta a ženich by měli být středem pozornosti. To mimo jiné také znamená, že by měli být nejvýrazněji a nejzdobněji oblečení. Pokud například bude mít družička či kdokoliv jiný podobně bohaté šaty, pak se jedná o společenské faux pas, které může páru celou slavnost značně pokazit.

nevěsta a družičky

Pokud je stanoveno nějaké barevné téma, pak je dobré se mu přizpůsobit. Rozhodně nebude vypadat dobře, pokud všichni budou v modré, a my jako jediní ve žluté či červené. I když nám ona barva zrovna příliš nesluší, je vhodné se v tomto případě přizpůsobit. Navíc, jak už bylo řečeno, středem pozornosti má být nevěsta. Vám jí tolik věnováno nebude, tedy pokud nebudete působit „jako pěst na oko“.

Dále je potřeba uvědomit si svou roli v celém obřadu. Pokud jdete za družičku, budete mít jiné šaty, než pokud jste „jen“ jedním z pozvaných hostů. http://www.cervenymlyntisnov.cz/kniha-hostu/ I na to je potřeba při výběru dbát. Je zkrátka nutné, aby bylo možné od sebe podle oblečení poznat, kdo zastává jakou úlohu.Samozřejmě to všechno se může zdát dost omezující. Věřte však, že nabídka šatů je dnes již tako široká, že si i při dodržení všech výše uvedených pravidel můžete najít takové, které vám budou opravdu slušet, a ve kterých se budete cítit dobře.

About the Author

You may also like these