Lepší zdravotní stav


Určitě máte ve svém okolí někoho, kdo už je ve vyšším věku a má potíže s chůzí, nebo má dokonce vyměněný kloub. Nejčastěji se mění kyčle a kolena a to proto, že lidé ve vyšším věku trpí artrózou. To je degenerativní onemocnění kloubů způsobuje nedostatek kolagenu v kloubech. Kloubní jamka je tvořena kolagenem, a pokud je ho málo, jamka v podstatě vyschne a kloubní hlavice do ní naráží, což je velmi bolestivé. Přirozený bezbolestný pohyb je možný jedině tehdy, pokud jsou chrupavky v kloubních jamkách v pořádku.

prášek kolagen

Jestli nechcete v důchodovém věku čekat na čekací listině až na vás přijde řada na nový kloub, dělejte pro to něco už teď. Lidé zapomínají na jednu důležitou věc – brát kolagen. Berou jako samozřejmost že si jej naše těla umí sama vytvořit, ale zapomínají že o tuto schopnost přichází už okolo třicátého roku. Kvůli tomu kolagen v těle chybí a to následně způsobuje zdravotní problémy. Nejde jen o klouby, ale i o řídnutí vlasti, jejich lámavost, o lámavé nehty a také vrásky. Ty jsou spíše estetickým problémem, ale je dobré si připomenout na co všechno má kolagen vliv.

Pokud chcete nejen být zdravější ale i vypadat mladší, rozhodně na kolagen nezapomínejte. Ve stravě jej přijmeme jen velmi malé množství, které většinou denní potřebu nemá šanci pokrýt. Proto je nutné jej užívat třeba jako kapsle a nebo ještě lépe – jako rozpustný prášek. Ne každý kolagen ale splní co slíbí. Mnohé z nich mají jen dobrou reklamu ale jsou jen obarvenou a oslazenou vodou.

kolagenový prášek

Jedním z nejlepších kolagenů je Orca, který má účinky vědecky podložené. Je to kolagen který navíc obsahuje i další látky, které jsou pro tělo prospěšné. Jde například o kyselinu hyaluronovou, která je hodně používaná v kosmetice pro boj s vráskami. Začněte brát kolagen včas a nepřekvapí vás vrásky ani zhoršený pohyb vlivem artrózy.

About the Author

You may also like these