Vezměte si uzavíratelné sáčky do hor


Chystáte se s dětmi na prázdninové putování po horách a máte již zajištěné ubytování v penzionu či hotelu? A máte alespoň přibližně stanovený program na většinu dní v týdnu? Pokud ano, pak si doma nezapomeňte uzavíratelný sáček v provedení více kusů o různých velikostech, bude se vám tu hodit.

horský terén

Svačina do batohu – nachystat svačinu na celodenní výlet je naprosto běžné a zodpovědné, zvláště pokud se na túru chystáte ve větším počtu osob s dětmi. Přípravu pokrmů si rozdělíte mezi sebe tak, abyste byli všichni přibližně stejně vytíženi a každého pak také pověříte, aby ukládal připravené jídlo do uzavíratelných sáčků. Uzávěr je dostatečně pevný, aby chránil svačinu uvnitř před vnějšími vlivy a zároveň aby jídlo nepotřísnilo vnitřek batohu. Sáčky se svačinou ještě pro jistotu vložte do plastové dózy, kde bude vše chráněno před pomačkáním.

sběr kamenů

Kamínky a písek – někteří lidé velmi rádi sbírají různé přírodní suvenýry, například písek nebo říční oblázky. Umístí je pak na zahradu mezi skalničky a dobře ví, že hvozdík zdobí kameny z řeky Jizery, zatímco koniklec větší valouny z Capieho plesa ve Vysokých Tatrách. Sáčky jsou pro sběr kamenů jako stvořené.

Samorosty a šišky – suvenýry se nemusí soustředit pouze na těžké kameny, můžete sbírat i modřínové a borové šišky nebo drobné samorosty. Hodí se na zahradu jako dekorativní předměty, anebo dětem na hraní.

Náhradní ponožky – v horách jsou ze všeho nejdůležitější ponožky a boty, protože vás nesou, a jste na chůzi závislí. Berte si do batohu alespoň dvoje náhradní ponožky, které umístíte do zipového sáčky, aby v něm zůstaly suché, a ty propocené pak také vložte do sáčku, aby nekontaminovaly zápachem a bakteriemi okolní předměty.

Špinavé prádlo – velké sáčky se zipem upotřebíte i v samotné chatě nebo hotelu na špinavé prádlo. Je to mnohem lepší řešení, než klasická igelitka, která nejde uzavřít, a propocené oblečení pak bude v místnosti cítit.

About the Author

You may also like these