Zvířata a byt


Najdou se lidé, kteří si myslí, že je pro zvíře nejlepší, když může žít v bytě. Něco takového ale není pravda. Pro zvířata je nejlepší, když se mohou pohybovat venku.

Myslíte si, že je pro zvíře ideální, když je zavřené v místnosti a nemůže se například zajít vyprázdnit kdykoliv to zrovna potřebuje? Rozhodně ne.

Lidé mají pocit, že jsou schopni jejich zvířata vÅ¡emu nauÄit. RozhodnÄ› ale urÄité vÄ›ci nejsou pro dané zvíře vůbec pÅ™irozené.

pÄ›kné koÄky

Když si vezmeme například psa, lidé jsou schopni jej nauÄit, že nesmí chodit do postele nebo na gauÄ, jsou jej schopni nauÄit, že se bude vyprazdňovat jen v dobÄ›, kdy spoleÄnÄ› půjdou ven a další vÄ›ci, ale rozhodnÄ› to není pro dané zvíře pÅ™irozené.

Najdou se lidé, kteří jsou odpůrci zvířat doma a rozhodně se tomu nikdo nemůže divit. Pro zvířata je tím nejlepším exteriér.

Je pravda, že se najdou zvířata, kterým prostÅ™edí bytu nevadí. Příkladem může být kÅ™eÄek nebo králíÄek. NÄ›co takového si ÄlovÄ›k může do bytu pořídit bez obav, ale urÄitÄ› není vhodné si do bytu poÅ™izovat psa nebo koÄku.

ÄŒlovÄ›k se pro zvíře do interiéru rozhodne například z toho důvodů, že žije sám a je mu smutno. Je pochopitelné, že ÄlovÄ›k nechce být sám a tak je mazlíÄek dobrým nápadem, ale opravdu byste mÄ›li zvážit, jestli by nebylo nejlepší, kdyby takové zvíře žilo například u rodinného domu na zahradÄ›, než v bytÄ›.

Pokud máte navíc velkého psa, tak něco takového rozhodně do bytu ideální není.

pěkný pes

NÄ›kterým zvířatům se dokonce stalo i to, že se zmÄ›nilo jejich chování a to nikoliv k dobrému, když je ÄlovÄ›k nutil chodit například na plínu, jelikož jejich majitel nemÄ›l Äas, aby s daným zvířetem chodil na procházky, aby se mohlo dané zvíře vyvenÄit.

Lidé by si měli uvědomit, že interiér pro některá zvířata opravdu není. Bohužel je mnoho těch, kteří si to stále neuvědomují a bylo by dobré, kdyby se to co nejdříve změnilo.

Zvířata opravdu nejsou nastavená tak, aby se trápila v malém interiéru. Exteriér je pro ně to pravé.

About the Author

You may also like these