Posuvné dveře skříní jako moderní funkční i designový prvek


Když zavítáte do obchodu s nábytkem a prohlédnete si vystavované kousky, mezi nimi budou mít nepochybně velké zastoupení i skříně s křídlovými dveřmi. Není to nic neobvyklého, jsme na ně zvyklí a prodávají se již desítky let. Je to svým způsobem nábytková klasika, některé modely vypadají k světu a můžeme o nich prohlásit že se hodí do mnoha typů interiérů.

nábytek v pokoji

Křídlovým dveřím však začaly poměrně nedávno konkurovat dveře posuvné, a vzhledem k jejich výrazným přednostem vůči svým konkurentům je až s podivem, že se do povědomí výrobců, prodejců a koneckonců i samotných zákazníků nerozšířily do takové míry, že by křídlové dveře již téměř zcela z trhu vytlačily. Proč tomu tak je, je možná záhadou, nicméně bychom si mohli výhody posuvného systému alespoň připomenout.

obytná místnost

Nezakopnete o ně – stalo se vám někdy, že jste zakopli o otevřené dveře, a to vás povalilo na zem? Například jste nesli do ložnice podnos se snídaní své přítelkyni do postele a vrazili jste do otevřených dveří šatní skříně tak nešťastně, že jste ji polili horkou kávou? Anebo jste pospíchali do práce a vrazili jste kolenem do dveří, a ty se tou razancí vzpříčily v pantech, a vy jste pak museli pracně panty opravovat? Toto se vám s posuvnými dveřmi nemůže stát, nikomu v prostoru nepřekáží a nikdo do nich nevrazí a ani o ně nezakopne.

Seřizování pantů – panty se mohou snadno rozviklat nejen úderem při zakopávání o dveře, ale i samotným používáním. Dveře se pak o sebe zadrhávají, kříží se, nedovírají, anebo je mezi nimi křivá mezera, což vypadá přímo hrůzostrašně, jako kdybyste byli nějací lajdáci, co žijí v nepořádku a nedbají o sebe ani o svou domácnost. Jestliže už vás nebaví každý měsíc putovat do ložnice se šroubovákem a seřizovat panty, pokud to ještě vůbec jde, vsaďte raději na dveře posuvné u skříně na míru sten-skrine.cz, která je praktičtější a mnohdy i zajímavější z estetického hlediska.

About the Author

You may also like these